Kefir nedir ne işe yarar? - Soru Sor
Soru sitemize hoş geldiniz. Lütfen sorularımızı sorarken türkçemize özen gösterip, uzmanlarımızın ve kullanıcılarımızın anlayabileceği bir şekilde özen göstererek soralım.


0Oy

Kefir nedir ne işe yarar?

Kefir nedir ne işe yarar?
                                                                                                                                                                                                                         

1 cevap

0Oy

Puan0

Doğal probiyotik ürün olan kefir, Kafkasya'da çok uzun senelerdir tüketiliyor. Uzmanlara göre, faydaları saymakla bitmeyen kefirin sofralardan eksik edilmemesinde fayda var. Kalsiyum ve protein deposu kefirin aynı zamanda tok tutma özelliği olduğunun da altı çiziliyor.
Kefir, doğal fermente bir süt ürünü. Faydaları saymakla bitmiyor. Prebiyotik olduğu, yani faydalı bağırsak mikropları içerdiği için kabızlık, ishal gibi bağırsak sistemi rahatsızlıklarına birebir geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, yiyeceklerin hazmını kolaylaştırıyor. Bu özellikleri nedeniyle de beslenme uzmanları tarafından sıklıkla öneriliyor.
Sindirime uğramadan doğrudan kana geçen tek içecek, besin kaynağı. Sindirim sistemi hastalıklarına da bu yüzden iyi geliyor. Kefirin yapımını sağlayan mantar bizim için sütteki karbonhidrat ve proteinin sindirimini yapıyor.
Alkol sonrası bünyenin kısa zamanda toparlanmasını, karaciğerin alkoldan arınmasına yardımcı içeçek.
Yani tamamen bakterilerden olusan bi içecek.. Vücudumuz icin faydalı bakteriler.


 Cevabınız

Soru hakkında bir fikriniz varsa lütfen görüşlerinizi bildirip diğer kullanıcılara yardımcı olun. (Misafir olarak bu soruya cevap verebilme hakkınız olduğunu unutmayın.)
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşların Bu Soruya Cevap Verebilir mi ? Şimdi Soruyu Paylaş

...

Aklınıza takılan tüm soruları ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde sitemize sorun , kısa süre içerisinde uzman kullanıcılarımız cevaplasın !
Facebook , Twitter, Google hesaplarınızla sistemimize giriş yapabilirsiniz.