İzmir Bucada gezilecek yerler? - Soru Sor
Soru sitemize hoş geldiniz. Lütfen sorularımızı sorarken türkçemize özen gösterip, uzmanlarımızın ve kullanıcılarımızın anlayabileceği bir şekilde özen göstererek soralım.


3Oylar

İzmir Bucada gezilecek yerler?

İzmir bucada gezilecek yerler ?
                                                                                                                                                                                                                         

misafir yorumlandı 21, Mayıs, 2014

yedi göller bucanın tam olarak neresinde kalıyor

2 Cevaplar

2Oylar

admin Puan6265

Yedi göller

Yedi Göller

7 tane ayrı ayrı küçük gölcüklerden yapay bir şekilde oluşturulan 7 göller evka 1 semtine oldukça güzel bir park kazandırmıştır. Her yaz ailelerin akşamları zaman geçirebildikleri gayet hoş bir park olarak adını duyurmuştur.  İçeridinde balık tutma alanları, Kafeterya , Düğün salonu , Büfe ve alışveriş merkezleri gibi çeşitli işyerlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Buca Gölet 

Buca Gölet

Buca gölet kaynaklar köyüne bağlı bucaya yaklaşık 10 km uzaklıkta bir yerdir.  Göletin etrafını düzenleyerek çeşitli iş yerleri ve konser alanları yapıldı. İçerisinde Luna park , Konser alanı , Restoran ve açık büfeler gibi insanların kolayca alışveriş yapabilecekleri ve eğlenebilecekleri dükkan ve mağazalar mevcuttur.

Buca Mevlana

Buca Mevlana

Mevlana - Bucanın merkezinde olan mevlana , izmirin neresinden bakarsanız bakın görünmektedir. Dünyanın 3. büyük heykeli olan Mevlana heykeli özellikle geceleri izmire hoş bir görüntü katmaktadır. Zaten bir çok yerden görünmekte olan heykel geceleri avucundan gök yüzüne yansıttığı ışık ile izmire ayrı bir hava katmaktadır.  Mevlana heykeli tınaztepedeki yeşillik bir alana kurulmuş ve çevresine insanların faydalanabilecekleri kafeteryalar yapılmıştır.

Buca Hasanağa Bahçesi

Buca Hasanağa Bahçesi

Hasan ağa bahçesi 9 eylül üniversitesi , Hukuk fakültesinin tam altında, Şehrin göbeğinde çok büyük bir yeşillik alandır. İçerisinde buz pateni , spor salonları , kafeterya ve polis karakolu bulunmaktadır. Yazın her aile buraya gelip piknik yapabilir ve bahçe içerisindeki parklarda güzel vakit geçirebilirler. Ayrıca etrafında gayet uzun bir koşu yolu bulunmaktadır. Genellikle buca insanı her sabah hasanağa bahçesi çevresindeki koşu yolunda spor yapmaktadır.

Buca Şirinyer Sevgi yolu

Buca Şirinyer Sevgi yolu

Buca Şirinyer Sevgi yolu... Sadece izmirde değil türkiyedede adından söz ettiren Buca sevgi yolu genç , yaşlı , çoluk , çocuk demeden herkese hitap eden alışveriş merkezleri ve eğlence mekanlarıyla adından fazlasıyla söz ettiren bir yer.. 

0Oy

Puan0

Başka Yerler Varmı?? Slayt Hazırlıyorumda...Cevabınız

Soru hakkında bir fikriniz varsa lütfen görüşlerinizi bildirip diğer kullanıcılara yardımcı olun. (Misafir olarak bu soruya cevap verebilme hakkınız olduğunu unutmayın.)
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşların Bu Soruya Cevap Verebilir mi ? Şimdi Soruyu Paylaş

...

Aklınıza takılan tüm soruları ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde sitemize sorun , kısa süre içerisinde uzman kullanıcılarımız cevaplasın !
Facebook , Twitter, Google hesaplarınızla sistemimize giriş yapabilirsiniz.